Fotogalerie Stage plán Ukázky O nás

Vítěz festivalu v České Kamenici 2011

14. Listopad, 2012 • Vložil

Na festivalu v České Kamenici v roce 2011 jsme se stali absolutním vítězem.

Swingový a jazzový orchestr Back Side Big Band má více jak 11ti letou histori a dnes je  moderní jazzovou kapelou, která potěší ucho kritického posluchače, ale i srdce toho, kdo se chce bavit.

Na začátku to byl soubor tvořený převážně studenty, ale jak se můžete dočíst v sekci Historie,

proměnil se  do  skupiny lidí značně rozdílných profesí, zájmů, názorů ale i národů, kteří nachází společnou řeč právě prostřednictvím Back Side Big Bandu.. V současné době máme přibližně 20 členů (dirigentka, 5 saxofonů, 5 trumpet, 4 pozouny, klávesy, basová kytara, kytara, bicí) mezi nimiž můžete nalézt jak učitele hudby tak i jejich bývalé žáky, vědce, programátory, drážní zaměstnance, ale i budoucí profesionální muzikanty.

Uměleckým vedoucím kapely je Lenka Vašátková, která vystudovala dirigentství na Ježkově konzervatoři v Praze, působila v řadě mezinárodních orchestrálních formací a dnes vyučuje hudbu.

Repertoár big bandu obsahuje nejen standardy autorů swingové éry (G. Miller, D.Ellington, D. Gillespie, H. Hancock), ale i kompozice současných autorů (Phil Collins, Milan Svoboda, Joe Zawinul, Stevie Wonder). Současně můžeme nabídnout i skladby našeho autorského bubeníka Roberta Štolby.

Orchestr účinkuje především na koncertech, zábavných akcích, sice především v Praze, ale i po celé Evropě. Zajimavé, že právě při zahraničních turné nacházíme vstřícnejší přístup než u nás v České Republice. V současné době hledáme domovský klub pro pravidelné koncerty. Náš bývalý, Klub Akord, bohužel zanikl a dnes používaný Blues Sklep je nám příliš těsný.

Naším cílem je nabízet zábavnou hudbu na úrovni spolu s energií a hráčským nadšením, ke kterému rádi strháváme i publikum.

Chcete nás vidět? Nebo slyšet? Klikejte, pište, volejte, poslouchejte a hlavně přicházejte.

Napište komentář