Fotogalerie Stage plán Ukázky O nás

O nás

Moderní jazzový orchestr Back Side Big Band má více jak 20ti letou histori a je dnes zavedenou kapelou, která potěší ucho hudebního znalce, ale i srdce toho, kdo se chce bavit.

Repertoár big bandu obsahuje nejen standardy autorů swingové éry (G. Miller, D.Ellington, D. Gillespie, H. Hancock,…), ale i kompozice současných autorů (Chick Corea, Milan Svoboda, Joe Zawinul, Stevie Wonder, atd.). Nechybí ani energické skladby v latinsko-americkém rytmu, které často strhávají naše posluchače do taneční nálady.

Uměleckým vedoucím kapely je Lenka Vašátková, která vystudovala dirigentství na Ježkově konzervatoři v Praze, působila v řadě mezinárodních orchestrálních formací a dnes vyučuje hudbu.

 

Na začátku to byl soubor tvořený převážně studenty. Ale jak se můžete dočíst v sekci historie, postupně se proměnil do skupiny lidí značně rozdílných profesí, zájmů, názorů ale i národů, kteří nachází společnou řeč právě prostřednictvím Back Side Big Bandu.. V současné době máme přibližně 20 členů (dirigentka, 5 saxofonů, 5 trumpet, 4 pozouny, klávesy, basová kytara, kytara, bicí a perkuse) mezi nimiž můžete nalézt jak učitele hudby, jejich bývalé žáky, vědce, programátory, drážní zaměstnance, ale i profesionální muzikanty.

Orchestr účinkuje především na koncertech a hudebních akcích v různých městech České republiky, Slovenska, ale také v Evropě.

Naším cílem je nabízet zábavnou a kvalitní hudbu spolu s hráčským nadšením a energií, kterou rádi předáváme našemu publiku.

Chcete nás vidět? Nebo slyšet? YoutubeKlikejte, pište, volejte, poslouchejte a hlavně přicházejte.

Aktivní členové

Lenka Vašátková (leader)
Markéta Bínová (voice)
Zbyněk Bartoš, Miroskav Hloucal, Jan Heřman, Lukáš Cupal 
(trumpets)

Jiří Odcházel, Karolina Šteflová, Jan Pánek,  (trombones)
Jan Fečo, Mirka Uhlířová, Adéla Prokopcová, Tomáš Stich, Josef Řezníček, Jiří Vyskočil (saxes)
Petr Dvorský, Tomáš Baroš (bass)

Jan Malý, Marek Urbánek (drums)

Jakub Tökoly (keyboard)

Jan Mizler (guitar)